Вегетаријански десерти

By Jovana Trajkoska

Јована и Руменка само ни покажаа дека и на вегетаријанците им е дозволено да бидат грешни, со десерти полни калории како пудингов погоре. Мими понуди веганска десерт опција… More

Домашно е највкусно

By Дејан Петровиќ

Дејан и другарите направија баш домаќински специјалитет, и со тоа на сите некако ни докажаа дека нема ништо повкусно од домашно приготвена Веге храна… More

Fast Food ама во ВегеСтил

Вегетаријанска пица

Во Веге Кујната им една многу позитивна работа, скоро секогаш е лесна и брза, ама далеку од junk food. Зошто? Па затоа што зеленчукот можете да го јадете и свеж…:)… More

Традиционално Македонско

By Jovana Trajkoska

Многупати слушаме како  традиционалната македонска кујна вклучува многу месо. Ама ако размислите поубаво ќе сфатите дека она што е старо македонско, она што и денес ви го спрема баба е се вегетаријанско. More

Време е за ручек

By Aleksandra Doklevska

Како изгледа вашата трпеза за ручек и вечера!? Шареното секогаш значи поздраво…Погледнете ги само овие креации. More

Непечени бадемови колачиња

By Mimi Krstevskа

Понекогаш ептен не мрзи да печеме, едноставно сакаме само нешто да сомелеме, измешаме и споиме, и да биде вкусно. Мими има супер идеја. More

Јадење во сите бои

By Jovana Trajkoska

Убавината на Вегетаријанската и Веганска исхрана е во боите, токму во широката палета на свежи бои се кријат најздравите состојки потребни за човековиот организам. More

Лесно ама вкусно

By Jovana Trajkoska

Правете го како сакате, оризот е секогаш најдобар со куп зеленчук. Ориз со кари , краставица. More

Со ручекот секогаш салата

By Jovana Trajkoska

Златно правило за добро варење на храната е задолжителна чинија салата со ручекот и вечерата. Јована предлага компир манџа и зелка салата. More

Здрави супи од зеленчук

By Aleksandra Doklevska

Александра не само што ни даде идеја за вкусна супа од зеленчук, туку се ова така фино го средила…да несакаш да каснеш за да не го расипеш…:)… More

Previous Older Entries