Здрави супи од зеленчук

By Aleksandra Doklevska

Александра не само што ни даде идеја за вкусна супа од зеленчук, туку се ова така фино го средила…да несакаш да каснеш за да не го расипеш…:)…

Инаку на нејзината трпеза има: Печено црно лебче со кашкавал, а во супата има брокула, лук, компир, тиквичка и морков. Наредете си го и вие вака и уживајте..;)

By Shentevska Shulajkovska Violeta

Во чорбата на Виолета има: тиквички и морков со ловоров лист и многу копар…феноменално за ладните есенски денови…:)

By Marina MIlanovska

A што викате за едно вакво снежно ремек дело. Марина направила предјадење за ручекот во тон…:)…зеленчукова супа со карфиол, сојни топчиња, пашканат и целер.

Придружи се на ВегеПредизвикот

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: